- Enter your scripts here -->
Menu Zamknij

Pomoc w sprzedaży samochodu

Pomoc w sprzedaży samochodu używanego

Okres użytkowania samochodu, nawet najlepszego kończy się, wówczas pojawia się potrzeba jego sprzedaży. To zadanie bywa dość trudne, szczególnie przy olbrzymiej ilości ofert na samochody używane. Dlatego oferujemy pomoc w sprzedaży samochodu używanego – jeden z najpopularniejszych elementów doradztwa motoryzacyjnego.

Problem przy sprzedaży samochodu używanego może sprawiać ustalenie właściwej ceny. Dodatkowo niekiedy nie jest łatwo ustalić jakie usterki warto usunąć przed sprzedażą, a jakie zostawić następnemu właścicielowi. Nastęnym zagadnieniem jest przygotowanie samochodu do sprzedaży (czyszczenie wnętrza, mycie, ewentualnie polerowanie karoserii) i przygotowanie właściwego ogłoszenia (zdjęcia, treść, wybór odpowiedniego portalu). Kolejnym etapem, w którym możemy pomóc, to prezentacja samochodu i pomoc w końcowych negocjacjach. W wyniku naszego wsparcia można znacząco przyspieszyć proces sprzedaży i uzyskać właściwą cenę. To może mieć istotne znaczenie przy droższych markach premium (Audi, Mercedes-Benz, BMW, Volvo, Lexus)

Ustalenie ceny sprzedaży.

Określenie ceny sprzedaży, jak też napraw, które warto wykonać przed sprzedażą samochodu, to najważniejsze elementy decydujące o powodzeniu całego przedsięwzięcia. To są najważniejsze elementy pomocy w sprzedaży samochodu używanego.

Jak to robimy?

Przede wszystkim, oglądamy samochód, sprawdzamy jego stan, tak jak przy zakupie samochodu. Dzięki temu precyzyjnie wskazujemy elementy, na które może zwrócić uwagę kupujący. Przeprowadzamy krótką analizę, w wyniku której określamy jakie usterki mogą utrunić sprzedaż auta lub obniżyć jego cenę. W wyniku naszych wieloletnich doświadczeń i znajomości cen napraw określamy, które usterki warto usunąć przed sprzedażą i jaki jest ich przybliżony koszt. Na tej podstawie rekomendujemy cenę samochodu. Bieżemy pod uwagę ceny rynkowe, dostępność danego modelu i ogólne zainteresowanie podobnymi autami. Na tej podstawie określamy strategię ustawiania i zmieniania ceny. Jest część modeli wrażliwych na cenę, a część (specyficznych i rzadkich samochodów) wymaga znalezienia osoby zainteresowanej takim autem, wówczas można samochód sprzedać znacznie drożej, ale wymago to czasu.

Przygotowaniu samochodu do sprzedaży

Pomagamy również w profesjonalnym przygotowaniu samochodu do sprzedaży. Rekomemendujemy, bądź zlecamy (w ustaleniu z klientem) czyszczenie wnętrza, mycie, czyszczenie, a niekiedy polerowanie karoserii. Klienci

Ponadto wykonujemy zdjęcia, wybieramy odpowiedni portal i redagujemy ogłoszenie.

Pomoc w prezentacji auta i negocjacjach podczas sprzedaży

Gdy uda się znaleźć potencjalnego klienta pozostaje kwestia przekonania go do nabycia auta za założoną przez nas cenę. W takich przypadkach również służymy pomocą. Potrafimy profesjonalnie prezentować samochody, wskazywać na ich zalety, a nasze doświadczenia negocjacyjne mogą zancząco ułatwić doprowadzenie transakcji do końca i uzyskanie zadawalającej ceny.