- Enter your scripts here -->
Menu Zamknij

Pomoc w zakupie samochodu używanego

Pomoc w zakupie samochodu CARS-CONSULTING

CARS-CONSULTING – pomoc w zakupie samochodu zarówno nowego jak i używanego.

Zakup nowego, czy używanego samochodu potrafi dla wielu osób, szczególnie nie związanych zawodowo z motoryzacją, stanowić spory problem. Dlatego CARS-CONSULTING oferuje pomoc w zakupie samochodów nowych jak i używanych. Usługi nasze świadczymy dla firm i osób fizycznych.

Volvo XC70 my 2016, pomoc w zakupie samochodu używanego
BMW X5 my 2017, Pomoc w zakupie samochodu używanego, Doradztwo motoryzacyjne
Audi A4 MY 2017, Pomoc w zakupie samochodu używanego, doradztwo motoryzacyjne
Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomoc w zakupie samochodu
Volvo XC70 my 2016, pomoc w zakupie samochodu używanego
BMW X5 my 2017, Pomoc w zakupie samochodu używanego, Doradztwo motoryzacyjne
Audi A4 MY 2017, Pomoc w zakupie samochodu używanego, doradztwo motoryzacyjne
Mercedes-Benz C-klasa 2007, Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomoc w zakupie samochodu
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
.

Pomoc w zakupie samochodu używanego

Zakup samochodu używanego to bardzo rozsądne rozwiązanie pozwalające znacznie zredukować koszt nabycia auta, ponieważ nowy samochód najszybciej traci swoją wartość. Jednak zakup używanego auta jest znacznie trudniejszy od zakupu nowego. Wymaga sporej wiedzy i doświadczenia. Dodatkowo wiąże się z niebagatelnym ryzykiem zakupu samochodu z różnymi wadami (niekiedy celowo zatajonymi przez sprzedającego). Ryzyko to istotnie rośnie w przypadku droższych samochodów marek premium (Mercedes, BMW, Audi, Lexus, Volvo, Jaguar, Land Rover). Chcąc bezpiecznie kupić samochód używany, bez ryzyka i niepotrzebnego stresu można skorzystać z naszych usług. Pomożemy Ci wybrać i sprawdzić samochód, wesprzemy Cię w negocjacjach cenowych, ponadto wybierzemy właściwe produkty ubezpieczeniowe. Jeżeli potrzebne Ci jest takie wsparcie – skontaktuj się z nami.

Proces zakupu samochodu używanego dzieli się na następujące etapy: analiza potrzeb, wybór dostępnych ofert, sprawdzenie wybranych samochodów, negocjacje cenowe,  wybór finansowania i produktów ubezpieczeniowych, podpisanie umowy i zapłacenie za samochód.

Pomoc w zakupie samochodu  – analiza potrzeb klienta

To bardzo ważny etap, często niedoceniany i lekceważony. Nierzadko klienci zlecają nam sprawdzenie konkretnych modeli samochodów, które chcą kupić jednak w trakcie rozmów okazuje się, że wybrany przez klienta model nie jest optymalnym rozwiązaniem. Dzieje się tak, dlatego, że klienci nie zawsze precyzyjnie analizują swoje potrzeby (często na wybór modelu wpływają samochody kupione przez znajomych, czy sąsiadów), poza tym klientom nie zawsze są znane wszystkie dostępne na rynku opcje, zarówno w zakresie modeli i ich cen, jak również finansowania. Dlatego bardzo często w procesie zakupu klienci zmieniają model samochodu. Jednak, chcąc uniknąć takich sytuacji, warto przeprowadzić analizę potrzeb na początku całego procesu. Wówczas oszczędzimy czas i wysiłek.

Wybór dostępnych ofert

Potrafimy szybko i skutecznie znaleźć oferty spełniające wymagania klientów. Przede wszystkim dzięki dobrej znajomości rynku aut używanych umiemy sprawnie wyeliminować słabe oferty (samochody, których nie warto sprawdzać). Mamy również liczne kontakty handlowe w krajach Unii Europejskiej, dlatego możemy oferować samochody z innych rynków. Szczególnie atrakcyjne bywają samochody demo (wiek do roku, przebieg do 10 tyś. km).Korzystając z pomocy w wyborze ofert można zaoszczędzić dużo czasu.

pomoc w zakupie samochodu używanego, doradztwo motoryzacyjne

Sprawdzenie samochodu

To najtrudniejszy element w zakupie auta używanego. Wymaga wiedzy, doświadczenia i niekiedy sprzętu. Prowadzimy wystandaryzowany proces sprawdzenia samochodu.

Pomoc w zakupie samochodu, pomiar grubości lakieru

Sprawdzamy:

 • Ogólny stan samochodu
 • Nadwozie i powłokę lakierniczą na okoliczność wykonanych napraw powypadkowych (łącznie z pomiarem grubości lakieru)
 • Stan wnętrza auta (czy zużycie tapicerki, nakładek pedałów, kierownicy, lewarka zmiany biegów, odpowiada deklarowanemu przebiegowi)
 • Stan ogumienia
 • Sprawność funkcjonowania wyposażeń
 • Stan układu wydechowego
 • Stan zawieszenia (jazda próbna/stacja diagnostyczna)
 • Funkcjonowanie układu kierowniczego, prowadzenie się samochodu (podczas jazdy próbnej)
 • Funkcjonowanie układu hamulcowego (podczas jazdy próbnej i stacja diagnostyczna)
 • Wycieki (stacja diagnostyczna)
 • Stan układu napędowego
 • Rocznik modelowy
 • Historię napraw (jeżeli jest dostępna)

Pomoc w zakupie samochodu, znakowanie szyb

 

Pomoc w negocjacjach.

Znając dokładnie polski rynek motoryzacyjny, chętnie pomagamy w uzyskaniu optymalnej ceny samochodu. Nie tylko doskonale orientujemy się w cenach na polskim rynku motoryzacyjnym, ale  także posiadamy umiejętności negocjacyjne zbudowane na znajomości psychologii i poparte wieloletnim doświadczniem. Skorzystanie z naszej pomocy w negocjacjach przyczynia się w wiekszości przypadków do obniżenia ceny samochodu.

Pomoc w zakupie samochodu używanego – rekomendacja produktów ubezpieczeniowych.

Podczas zakupu pojazdu istotny jest dobór finansowania. W przypadku osób fizycznych dominuje zakup pojazdów za gotówkę. Jest to oczywiście bardzo dobra metoda, gdy dysponujemy odpowiednimi zasobami finansowymi. W innym przypadku zmuszeni jesteśmy do rozważenia kredytu, najmu długoterminowego, bądź leasingu konsumenckiego. Natomiast przy zakupach firmowych dominującą formą jest leasing operacyjny, najkorzystniejszy z punktu widzenia podatkowego. Po tą formę finansowania warto niekiedy sięgnąć nawet wtedy, gdy firma ma zasoby pozwalające na zakup za gotówkę. Oczywiście w przypadku zakupów firmowych, dostępny jest najem długoterminowy, leasing finansowy i kredyt. Do każdej z form finansowania możemy wyszukać optymalną dla klienta ofertę.

Poza finansowaniem, nieodłącznym elementem związanym z nabyciem samochodu  jest zakup ubezpieczenia. Prócz ubezpieczenia komunikacyjnego warto rozważyć wykupienie GAP i przedłużonej gwarancji. Do wszystkich wymienionych form ubezpieczenia rekomendujemy optymalne oferty pod względem zakresu i ceny. To pozwala klientom uniknąć czasochłonnych analiz i przepłacania za produkty ubezpieczeniowe.

Dlaczego pomoc w zakupie samochodu opłaca się klientowi?

Powszechnie wiadomo, że najszybciej traci na wartości nowy samochód. Dlatego zakup samochodu używanego wydaje się bardzo sensownym rozwiązaniem, szczególnie od strony ekonomicznej. Ale, czy na pewno? Tak, pod warunkiem, że nie kupimy samochodu z usterkami. Nie wystarczy znaleźć na otomoto, czy allegro model samochodu, który nas interesuje, wybrać najlepszą cenę i kupić auto. Trzeba jeszcze dokładnie sprawdzić samochód pod każdym względem. To jest właśnie kłopot dla osób nie posiadających odpowiedniej wiedzy, umiejętności czy też doświadczenia. Niedokładne sprawdzenie samochodu może skutkować koniecznością wykonania kosztownych napraw, które nie tylko są kłopotem dla nowego właściciela, ale także bywają kosztowne. Właśnie koszty  napraw mogą pozbawić opłacalności transakcję zakupu auta używanego.

Jeżeli ktoś zajmuje się finansami, sprzedażą, marketingiem, czy copywritingiem, nie musi znać się na samochodach. Szczególnie w takich sytuacjach pomoc w zakupie samochodu ma sens. Usługa taka niewiele kosztuje (w granicach kilkuset złotych) , w stosunku do ceny samochodu, a także jest nizsza od większości nawet niewielkich napraw.

Dodatkowo w procesie pomocy w zakupie samochodu bardzo często usługobiorca zmienia decyzję dotyczącą marki i modelu kupowanego samochodu. Dzieje się tak, na skutek szczegółowej analizy potrzeb klienta, w wyniku której, często okazuje się, że jest inny model od wcześniej wybranego, który jest lepiej dopasowany do czekiwań klienta.

Reasumując, korzystając w z pomocy w zakupie samochodu, przeciętny klienta zaoszczędza około 10% kosztów nabycia pojazdu (przy uwzględnieniu prowizji za naszą pomoc), w niektorych przypadkach taka oszczędność potrafi przekroczyć nawet 25%.