- Enter your scripts here -->
Menu Zamknij

Pomoc przy zakupie nowego samochodu

Pomoc w zakupie nowego samochodu

Zakup nowego samochodu stanowi najczęściej bardzo miły moment, niemniej jednak często poprzedzony jest sporymi wahaniami i obawą przed błędnym wyborem, bądź nie wykorzystaniem odpowiednich promocji cenowych. Ma to istotne znaczenie szczególnie dla drogich aut marek premium (Audi, Mercedes, BMW, Volvo, Jaguar, Land Rover, Porsche). Aby takich sytuacji uniknąć proponujemy pomoc w zakupie nowego samochodu. Taki rodzaj doradztwa staje się coraz bardziej popularny wśród klientów.

BMW seria 5, Pomoc w zakupie samochodu nowego, doradztwo motoryzacyjne
Volvo S60, Pomoc w zakupie samochodu nowego, Doradztwo motoryzacyjne
A5 sportback, pomoc w zakupie samochodu nowego, doradztwo motoryzacyjne
BMW seria 5, Pomoc w zakupie samochodu nowego, doradztwo motoryzacyjne
Volvo S60, Pomoc w zakupie samochodu nowego, Doradztwo motoryzacyjne
A5 sportback, pomoc w zakupie samochodu nowego, doradztwo motoryzacyjne
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
.

W przypadku zakupu nowego auta są cztery bardzo istotne elementy: określenie potrzeb, znalezienie najlepszej oferty cenowej, dobór finansowania i dobór produktów ubezpieczeniowych.

Pomoc przy zakupie samochodu – analiza potrzeb

Analiza potrzeb jest jak przy wszelkich zakupach kluczowym elementem procesu, mającym dominujący wpływ na trafność wyboru. Taka analiza potrzeb powinna obejmować cechy (łącznie z ich istotnością) jak i określenie budżetu oraz ewentualnie sposób finansowania. Wychodząc od naszych potrzeb, możemy precyzyjnie określić oczekiwane cechy samochodu, takie jak wielkość, rodzaj nadwozia, kolor lakieru, rodzaj i kolor tapicerki, moc, moment obrotowy, rodzaj napędu, niezbędne wyposażenia. Na tej podstawie w zestawieniu z zaplanowanym budżetem możemy szybko i precyzyjnie określić jakie samochody są w polu naszych zainteresowań.

Znalezienie najlepszej oferty cenowej

Wydawałoby się, że nie ma tu szerokiego wyboru, należy się tylko przyjrzeć co oferują dealerzy, jakie są najatrakcyjniejsze promocje. Jednak okazuje się, że sprawa nie jest taka jednoznaczna. Prócz autoryzowanych dealerów nowe auta oferują również brokerzy samochodowi i firmy leasingowe, gdzie można uzyskać znacząco niższe ceny zakupu. Ponadto można bezpośrednio nabyć auto od dealera z Unii Europejskiej, często na znacznie korzystniejszych warunkach niż w Polsce. W każdym przypadku jesteśmy w stanie wskazać najkorzystniejszy sposób nabycia samochodu. Co pozwoli zaoszczędzi sporo czasu, a niekiedy sporo pieniędzy.

Znalezienie optymalnego sposobu finansowania

Pomoc w nabyciu nowego samochodu obejmuje również wybór właściwego finansowania. W przypadku osób fizycznych najczęściej dokonywane są zakupy za gotówkę. To optymalny sposób jeżeli mamy wystarczającą ilość pieniędzy. Jeżeli nie dysponujemy dostateczną ilością gotówki, a mamy dochody pozwalające uzbierać taką ilość pieniędzy, warto pomyśleć o kredycie, najmie długoterminowym, czy leasingu konsumenckim. Oczywiście wyszukujemy takie produkty optymalnie dopasowane do oczekiwań klienta

Przy zakupach firmowych najczęściej samochody kupowane są w leasingu, nawet jeśli firma dysponuje środkami na zakup za gotówkę. Oczywiście dla firm dostępne są pozostałe formy finansowania: kredyt, najem długoterminowy, leasing finansowy. Tu również dopasowujemy i optymalizujemy formę finansowania.

Pomoc przy zakupie samochodu – dopasowanie produktów ubezpieczeniowych

Pomoc w nabyciu samochodu to także wybór i dopasowanie właściwych produktów ubezpieczeniowych. Mając rozległe kontakty na rynku ubezpieczeniowym możemy znaleźć optymalne oferty nie tylko ubezpieczenia komunikacyjnego, ale także GAP i przedłużonej gwarancji. To również pozwala zaoszczędzić czas, niekiedy pieniądze.