- Enter your scripts here -->
Menu Zamknij

Sprawdzenie samochodu przed kupnem

Dlaczego warto zlecić sprawdzenie samochodu przed kupnem?

Sprawdzenie samochodu przed kupnem to merytorycznie najtrudniejszy element w procesie  zakupu samochodu używanego.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomoc w zakupie samochodu
BMW Seria 5 MY 2016, Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomoc w zakupie samochodu
Sprawdzenie samochodu przed zakupem, pomoc w zakupie samochodudzenie samochodu przed zakupem, pomoc w zakupie samochodu
Mercedes-Benz C-klasa 2007, Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomoc w zakupie samochodu
SPRAWDZENIE SAMOCHODU PRZED KUPNEM
BMW Seria 5 MY 2016, Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomoc w zakupie samochodu
SPRAWDZENIE STANU TECHNICZNEGO
Audi A4 MY 2012, Sprawdzenie samochodu przed zakupem, pomoc w zakupie samochodu
previous arrowprevious arrow
next arrownext arrow
.

 

Każdy z nas jest specjalistą w swojej dziedzinie, to pozwala nam odnosić sukcesy zawodowe, ale nie sposób znać się wszystkim. Trudno oczekiwać, od finansistów, specjalistów o marketingu, czy psychologów umiejętności oceny stanu samochodu. To jest zupełnie naturalne. Jednakże zakup samochodu używanego to bardzo sensowne rozwiązanie pod względem ekonomicznym. Szczególnie w okresie braku dostępności nowych aut, zakup samochodu używanego jest bardzo racjonalną decyzją. Jest tylko jeden warunek, umiemy prawidłowo ocenić stan samochodu przed kupnem. To bardzo trudne, a niekiedy niewykonalne zadanie dla osób, które nie są związane z motoryzacją. Co można w takiej sytuacji zrobić?

Po pierwsze spróbować samemu zmierzyć się z problemem korzystając z różnych wskazówek i porad.

To wymaga jednak dużej ilości czasu i daje niewielkie szanse sukcesu.

Po drugie można próbować poprosić o pomoc osobę znającą się samochodach.

To niezłe rozwiązanie, o ile znamy kogoś takiego, osoba ta posiada odpowiednią wiedzę i doświadczenie i oczywiście będzie ona skłonna poświęcić nam swój czas.

Po trzecie zwrócić się zwrócić się do firmy świadczącej tego typu usługi – jak my.

To jest najprostsze, najszybsze, a jednocześnie najskuteczniejsze i najtańsze rozwiązanie. Nie wymaga żadnej wiedzy, można jest zastosować niemal natychmiast, daje bardzo dobre rezultaty i nie jest kosztowne.

Jakie korzyści przynosi profesjonalne sprawdzenie samochodu przed kupnem?

Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomiar grubości lakieru_2

Merytoryczna jakość sprawdzenia samochodu przed kupnem.

Dla przeprowadzenia skutecznego sprawdzenia samochodu potrzebna jest wiedza i wieloletnie doświadczenie. To jest najważniejsze. Bez tego nie da się właściwie sprawdzić samochód. Dysponujemy przeszło dwudziestoletnim doświadczeniem w diagnozowaniu, określanie zakresu i kosztów usunięcia usterek. Określaniu stanu zużycia poszczególnych elementów i systemów samochodu. Poprawności funkcjonowania poszczególnych układów samochodu. Poprawności zachowania się samochodu w różnych warunkach drogowych.  Doświadczenie to nabyliśmy w trakcie pracy w autoryzowanych serwisach różnych marek. Potrafimy przede wszstki dokonać prrecyzyjnego sprawdzenia stanu technicznego samochodu. Oferujemy standardowe sprawdzenie samochodu według określonej check listy, z możliwością jej rozszerzenia na życzenie klienta, bądź na skutek wykrytych usterek.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem, pomiar grubości lakieru

Szybkość działania.

Jesteśmy w stanie działać szybko, zarówno w Warszawie, jak i na terenie całego kraju. Przyjmujemy zlecenia możliwie szybko z dnia na dzień. Raporty ze sprawdzenia samochodu przed kupnem dostarczmy klientom w tym samym dniu, najdalej w dniu następnym.

Sprawdzenie samochodu przed kupnem, oznakowanie szyb
Sprawdzenie samochodu przed kupnem, oznakowanie szyb

Relatywnie niski koszt sprawdzenie samochodu przed kupnem.

Koszt takiej usługi to kilkaset złotych, zależnie od zakresu. To bardzo niski koszt (najczęściej poniżej 1%) w stosunku do wartości samochodu, szczególnie w przypadku wartości samochodów marek premium (MercedesBMWAudiLexusVolvoJaguarLand Rover).

Możliwość podjęcia decyzji zakupowej w oparciu rzetelne informacje.

Na bazię wykonanego przez nas sprawdzenia samochodu przed kupnem klient otrzymuje najistotniejsze informacje zarówno o stanie samochody jak i wykrytych usterkach. Dodatkowo przykazujemy klientom, czy usterki te są poważne, czy są łatwe, czy też kłopotliwe w usunięciu. W ramach dodatkowego zlecenia możemy określi koszt i zarekomendować miejsce wykonania niezbędnych napraw.

Jakie ryzyka pociąga za sobą brak właściwego sprawdzenia samochodu przed kupnem?

Przede wszystkim dodatkowe koszty. Problemy z przeprowadzeniem niezbędnych napraw. Rozczarowanie przeprowadzoną transakcją zakupu samochodu.

Dodatkowe koszty.

To jest najpoważniejsze ryzyko związane z niewłaściwym sprawdzeniem samochodu przed zakupem. Konieczność wykonania niekiedy kosztownych napraw sięgających czasem kilku, czy nawet kilkunastu tysięcy złotych może spowodować nieopłacalność całej transakcji. Dodatkowo podważa to sensowność wyboru zakupionego samochodu.

Kłopoty z przeprowadzeniem niezbędnych napraw.

To dodatkowe, nierzadko istotne ryzyko. Zawsze wykonanie naprawy samochodu wiąże się z koniecznością wyboru właściwego serwisu, ustalenie odpowiedniego zakresu naprawy, wynegocjowanie sensownej ceny i sprawdzenia, czy naprawa została wykonana skutecznie. Dodatkowo wymaga przynajmniejelementarnej wiedzy na temat samochodów. Usuwanie usterek najczęściej kosztuje sporo czasu, niekiedy również nerwów, nawet w przypadku niezbyt drogich napraw.  Proces taki potrafi sprawić dużo problemów szczególnie dla osób nieznających się samochodach.

Rozczarowanie.

Niby sprawa wydaje się błaha i oczywista, bo każdy, kto podejmuje się zakupu używanego samochodu liczy się z ryzykiem. Ale większość osób liczy na to, że im się uda zakupić samochód bez niemiłych niespodzianek. Kiedy jednak coś nie wyjdzie najczęściej, odczuwamy nieprzyjemny dyskomfort i niekiedy niepotrzebnie zniechęcamy się do zakupu używanych aut.